INTERFILMLAB 7.0 i FIELD to kolejne odsłony programów edukacyjnych dla młodych twórców filmowych, które odbywają się w Olsztynie jako wydarzenia towarzyszące WAMA Film Festival.
WAMA to nie tylko konkursy filmowe i projekcje wyselekcjonowanych produkcji. Co roku festiwalowi towarzyszą projekty edukacyjne skierowane do młodych filmowców na różnych etapach ścieżki rozwoju. Tym razem dla twórców, którzy mają już na koncie pierwsze doświadczenia zawodowe, przygotowano dwa uzupełniające się programy. Pierwszego dnia października odbyła się inauguracja obydwu z nich. Spotkanie organizacyjne przeprowadzili koordynatorzy projektu: Anna Andriuschenko i Karim Kourani oraz producent festiwalu WAMA Maciej Dominiak.
INTERFILMLAB 7.0
INTERFILMLAB 7.0 to kolejna edycja prestiżowego projektu, mającego na celu otwarcie polskiego przemysłu filmowego na nowoczesne technologie oraz innowacyjne metody działania zwiększające konkurencyjność dokonań artystycznych młodych polskich filmowców.
Młodzi producenci, scenarzyści i reżyserzy przez tydzień będą spotykali się z ekspertami z branży filmowej, by zdobyć aktualną wiedzę na temat zasad produkcji, sprzedaży, promocji i dystrybucji filmów na rynku międzynarodowym, a także rozwinąć umiejętności w zakresie autopromocji i networkingu.
W tym roku rolę mentorki, która wprowadza uczestników projektu w wieloaspektowy świat produkcji filmowej, pełni producentka Beata Rzeźniczek. Wiedzę na temat developmentu i self-managementu swoimi wykładami uzupełnią: reżyser castingu Piotr Bartuszek, który podzieli się swoim know how na temat budowania zespołu aktorów, oraz Eivind Myklebost Nordengen, producent i dyrektor programowy Amandus Film Festival – największego festiwalu dla młodych filmowców w Norwegii, który wyjaśni, jak świetnym narzędziem budowania własnej marki na rynku filmowym jest strategia festiwalowa. Zwieńczeniem INTERFILMLAB 7.0 będzie spotkanie z Anną Dziedzic, ekspertką PR reprezentującą Crew United – europejską platformę networkingową dla filmowców.
FIELD – Film Industry European Leaders’ Days
FIELD to część warsztatowa sekcji przeznaczonej dla młodej branży filmowej. Oparta na międzynarodowej wymianie młodzieży, umożliwi polskim twórcom współpracę i wymianę doświadczeń z młodymi filmowcami z Malty, Norwegii i Ukrainy.
Warsztatowicze będą mieli tydzień na przygotowanie w grupach autorskich projektów filmowych, które zaprezentują podczas finałowego pitchingu przed ekspertami. Nad sprawnym przebiegiem prac każdej z grup czuwać będą opiekunowie – Karim Kourani i Marek Pawlikowski. Dodatkowymi konsultacjami wspierać będą ich Beata Rzeźniczek i Anna Dziedzic.
Sesja pitchingowa, która zwieńczy obydwa projekty, odbędzie się w piątek 6 października 2023 roku. Certyfikaty udziału w programach edukacyjnych zostaną rozdane podczas uroczystego finału 7 października 2023.
***