Dzięki intensywnym działaniom i efektywnej współpracy uczestników projektu
„ICM – International Campus Moviemaking” powstały etiudy filmowe, które można obejrzeć już w serwisie YouTube, na kanale Kinographe.

„ICM” to międzynarodowa wymiana młodzieży prowadzona dzięki wsparciu Programu Unii Europejskiej ERASMUS+, która odbyła się we francuskim Grenoble między 18-26 maja 2019 r. W ramach programu wzięło udział 60 uczestników z Francji, Polski, Węgier i Ukrainy. Przedsięwzięcie zaplanowali młodzi ludzie, stawiający pierwsze kroki w roli filmowców i managerów kultury.

Zorganizowane intensywne ćwiczenia praktyczne, spotkania scenariuszowe i warsztaty z filmowcami odbywały się w przestrzeniach udostępnionych przez Université Grenoble Alpes. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wykorzystać innowacyjne metody tworzenia filmów, pracując w ramach czterech grup warsztatowych – Literature, Visual Narration, Music oraz Improvisation, wspieranych przez filmowców oraz artystów z różnych krajów Europejskich. Młodzi ludzie mieli możliwość współpracy z profesjonalistami różnych specjalizacji, m.in. z reżyserami, autorami zdjęć filmowych, specjalistami postprodukcji obrazu i dźwięku oraz muzykami.

Ta międzynarodowa wymiana młodzieży była wyjątkową okazją do rozwijania pasji i zainteresowań w gronie rówieśników z różnych krajów Europy. Sprzyjała nawiązaniu wartościowych przyjaźni i doświadczeniu niezwykłej młodzieżowej energii, motywującej do podejmowania kolejnych twórczych aktywności w przyszłości.

 

***
Organizator:
KINOGRAPHE (Francja)

Partnerzy:
Instytut KOSMOPOLIS – Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji (Polska)
CINEMAHALL INGO (Ukraina)
Sitafilm (Węgry)

Projekt “ICM – International Campus Moviemaking” jest współfinansowany ze środków programu Unii Europejskiej ERASMUS+