W ramach 7. WAMA Film Festival w Olsztynie odbyły się Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe i Fotograficzne “Pamięć i Solidarność”, podczas których uczestnicy realizowali filmy pod okiem specjalistów.

 

„Eco-Anxiety”

Opieka artystyczna: Marek Pawlikowski

Ekologia – jeden z najpowszechniejszych tematów ostatnich lat. Jak troszczyć się o środowisko, jednocześnie dbając o zdrowie naszego ciała i umysłu? Jak nie doprowadzić do zakażenia się tłokiem myśli, które nieustannie rozliczają nasze codzienne wybory w kwestii przyjazności dla środowiska? Bohaterka filmu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, aby raz na zawsze uwolnić się od toksyn – przemysłowych, jak i myślowych.

 

„Click”

Opieka artystyczna: Kuba Bastkowski

Nie zapominaj o tym, kiedy szykujesz się na wymarzoną wieczorną randkę, a w głowie szumi ci romantyczny jazz. Nie zapominaj, gdy atmosfera spotkania jest gęsta od czułości. Nie zapominaj, mimo że napięcie osiąga swą kumulację. Co ważne, nawet jeśli są to emocje porównywalne z szaleńczą miłością lub gargantuiczną frustracją. Pamiętaj – w przyrodzie zawsze panuje harmonia, a po światłości nastaje ciemność.

***

Projekt Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe i Fotograficzne w Olsztynie “Pamięć i Solidarność” został sfinansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie FILMFORUM.

Partner warsztatów: Cinemahall (Ukraina).

Filmy zostały zrealizowane podczas 7. WAMA Film Festival w Olsztynie. Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.