Do 18 września 2017 można zgłaszać filmy do dwóch konkursów 4. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie.

WAMA Film Festival skoncentrowany jest wokół tematu wielokulturowości oraz międzynarodowych koprodukcji filmowych, co wyraźnie profiluje i wyróżnia tę imprezę na tle innych, istniejących w Polsce festiwali filmowych. Temat festiwalu przekłada się bezpośrednio na kryteria selekcji filmów konkursowych. Preferowanymi tematami są m.in.: funkcjonowanie jednostki we współczesnym świecie, zmiany społeczne, jakość życia, globalizacja, duchowość i religia, folklor i regionalizm, ekonomia i polityka.

Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych mogą wziąć udział pełnometrażowe filmy fabularne wyprodukowane w systemie koprodukcji. Pokazy konkursowe odbywać się będą wyłącznie z nośników DCP. Filmy zrealizowane w języku obcym, powinny posiadać napisy w języku polskim.

Do udziału w Konkursie Filmów Krótkich zapraszamy filmy krótkometrażowe (do 40 minut) reprezentujące wszelkie formy i gatunki filmowe.

W obu konkursach startować mogą filmy, które nie były prezentowane w otwartym obiegu dystrybucyjnym przed 1 stycznia 2016 r.

Termin zgłoszeń mija 18 września 2017 r.

Zgłoszenia i regulamin:
www.wamafestival.pl