Debata o nowych modelach produkcji filmowej z udziałem doświadczonych praktyków jest jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych 7. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie. Spotkanie odbędzie się w ramach podsumowania olsztyńskiej części projektu „INTERFILMLAB 4.0 – wdrażanie nowatorskich modeli produkcji filmowej zwiększających potencjał eksportowy polskiego kina”.
Realizowany od 6 października program edukacyjny INTERFILMLAB 4.0 skoncentrował się na prezentacji praktycznych zagadnień wchodzących w skład kluczowych kompetencji producenta filmowego pracującego w realiach nowoczesnego rynku filmowego. Jednym z najważniejszych poruszanych zagadnień były możliwości wzmocnienia potencjału eksportowego polskich filmów już na etapie rozwoju (developmentu) projektów filmowych oraz planowania produkcji. Debata z udziałem cenionych producentek i producentów jest podsumowaniem projektu.
Gośćmi otwartego panelu dyskusyjnego „Nowe modele produkcji – współpraca z producentem kreatywnym” będą:
- Małgorzata Prociak (przewodnicząca Sekcji Producentów Filmów KIPA, producentka filmowa i kierownik produkcji)
- Paweł Kosuń (producent filmowy współpracujący m.in. z Jagodą Szelc i Janem Jakubem Kolskim)
- Joanna Malicka (producentka filmowa, wykładowczyni akademicka i filmoznawczyni)
Cieszę się, że nasze zaproszenie przyjęły osoby tak dobrze znające tematykę produkcji filmowej. Dzięki ich udziałowi, uczestnicy panelu dyskusyjnego będą mieli szansę poznać nie tylko teorię, ale też praktyczne doświadczenia osób, które rozwijały i pracowały przy złożonych projektach filmowych już od pierwszego etapu – mówi Maciej Dominiak, producent festiwalu.
Wydarzenie, które będzie także transmitowane online, odbędzie się 10 października o godz.17.30 w olsztyńskim Multikinie.
Projekt „INTERFILMLAB 4.0 – wdrażanie nowatorskich modeli produkcji filmowej zwiększających potencjał eksportowy polskiego kina” zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorem projektu jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji.
Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podczas WAMA Film Festival obowiązywać będą wytyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.
*****
Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.
Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a głównym współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Festiwal współfinansują: Komisja Europejska oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: MULTIKINO S.A., Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie, Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.
Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspierają: Program Unii Europejskiej ERASMUS+, Narodowe Centrum Kultury, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży oraz Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.
Program wydarzeń branżowych w ramach cyklu „INTERFILMLAB 4.0” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partnerem logistycznym festiwalu jest Grupa JD Kulej Autoryzowany Dealer Marek Ford i KIA w Olsztynie, a partnerem technologicznym BEIKS BiK Machulski.